Новини простору
Європейський «перегрів» у Запоріжжі

В нашому місті про лібералізацію енергетичних ринків, які є однією з вимог за Угодою про асоціацію, можна дізнатись з плану сталого  енергетичного розвитку міста.  

Про план сталого енергетичного розвитку міста на 2015 -2030 роки днями розповідав директор ЕСКО «Екосис» Василь Степаненко. Запоріжжя, підписавши у грудні 2013 р. Угоду Мерів, зобов’язалось протягом року розробити План сталого енергетичного розвитку (SEAP).За його словами, за останні 20 років населення Запоріжжя зменшилось на 190 тисяч людей та втратило близько 70% промислового виробництва. Це наслідок перехідного періоду від централізованої до ринкової економіки. За період 2004 – 2013 рр. відбулося значне підвищення платежів міста за газ та електроенергію – з 200 мільйонів доларів до більш ніж мільярда доларів. Найбільш критичними секторами стали житлові і громадські будівлі та система централізованого теплопостачання. Заборгованість міста та мешканців за природний газ стрімко росте. Подальше зростання цін на енергоносії може стати причиноюкризи неплатежів та соціальними негараздами.

Проект Муніципального енергетичного планування в Запоріжжі (МЕП) передбачає модернізацію житлових та муніципальних будівель,  системи теплопостачання , питного водопостачання та водовідведення,  систем вуличного освітлення. Також додаткові сектори цього плану – це система електропостачання та переробка відходів, що є актуальним у нашому місті.

Заступник керівника МЕП Андрій Міцкан говорить, що основною задачею проекту є допомога у забезпеченні енергетичної безпеки міста за рахунок впровадження програм енергоефективності. До речі, цей проект реалізується не тільки на місцевому, але й на національному рівні.

Якщо брати сьогоднішні ціни за газ, то завдяки такому утепленню мешканці можуть зекономити до 50 % витрат.  До програми теплоізоляції входять:  заміна старих вікон на нові пластикові; утеплення верхнього поверху або горища;  утеплення зовнішніх стін якісним поліестерольним матеріалом, який пропускає повітря, але не пропускає тепло.

Декілька будинків ОСББ в Запоріжжі вже утеплили, але це коштує доволі дорого. Наприклад, дев’ятиповерховий  будинок по вулиці Авраменка реалізували проект із тепломодернізації на 80% від запланованого, це обійшлось мешканцям у 400 тисяч гривень.  Будинок  ОСББ по вулиці Радянська, 50 хотіли утеплити, але через нестачу бюджетних коштів роботи призупинили на декілька років.

Якщо порівнювати досвід європейських країн,  то ціни на енергоносії формуються ринковими методами, тобто залежить від витрат компаній на виробництво. В Україні ж ціни за енергоносії формує держава.

В країнах Центрально-Східної Європи була аналогічна ситуація, як в Україні.  На прикладі цих країн ми подивилися, як реформи проходили  в них.  Аналітики інформаційної кампанії Strongertogether з’ясували, що країни ЦСЄ можна поділити на 2 групи. У першій групі (це Словаччина, Угорщина) - ціни піднімали поступово, споживачі не були схильні економити. Другу групу складають країни Балтії та Польща. Тут ціни підняли різко та одразу, але держава підтримувала споживачів (давали кредити на утеплення житла тощо

Прийнята Європарламентом Директива формуємасштабний ринок підвищення енергоефективності споруд , а це приблизно 2 триліони євро на наступне десятиріччя. Головна мета цієї директиви полягає у тому, аби  знизити енергоспоживання споруд у 4-5 разашляхом їх термомодернізації.

Катерина Українська

Джерело: http://ngo.zp.ua/index.php/novosti-ngo/272-evropejskij-peregriv-u-zaporizhzhi

 
АНОНСИ ПОДІЙ
11.08.2015
Терміновий відбір учасників Академії Ліберального Майбутнього в Талінні,  Естонія! 30 серпня-1 вересня 2015 року. Всі витрати відшкодовуються. Можливість подати заявку є лише сьогодні (11 серпня2015) до 22:00! Заявки відправляти на: euroyouth_int@ukr.net Лише для членів ВМГО "ЄМУ" Вільна англійська - обов"язкова! Організатори - фонд політичних досліджень Європейський Ліберальний форум, Фонд Фрідріха Науманна, партія VVD (Нідерланди) і Академія Лібералізму Естонії, разом з правлячою ліберальною Естонською партією реформ. Програма передбачає тренінг з переговорів, лекції про ліберальні реформи, про електронний уряд, візит до Парламенту, розмову з депутатами, візит до Центру Кібер-безпеки НАТО.    
Докладніше >>>
05.05.2016
Молодіжний безпековий форум 2016 Interested in current Ukrainian security threats – and their global implications? What are the regional crises and conflicts and what impacts do they have on Ukrainian security? What reforms are being implemented in Ukraine to resolve the current crises? Interested in migration crises and gender equality issues? What does NATO do in Ukraine? These are just some of the questions the YOUNG UA Security Forum 2016 will examine and debate from 9th to 16th July 2016 at a Special Training Center of National Academy of Internal Affairs at Vita Poshtova, Kyiv, Ukraine. The week will host numerous diplomats, academics and researchers in order to ensure an insightful and exciting debate.  The topics will be presented through lectures, panel debates, workshops and discussion, and you will have an unprecedented opportunity to have a unique cultural experience in Kyiv, Ukraine. Please do not hesitate to contact us! Invitation here: https://drive.google.com/open?id=0B6z8E5e30iK9MEtNeTlhaXdnUms  Programme here: https://drive.google.com/open?id=0B6z8E5e30iK9MC1uQzRhbnN4NEE Apply here: https://docs.google.com/forms/d/1Dl1e1XvCRdcR3EE4bBeIji-bshOKmJKFC1l_h3Zq8bs/edit?usp=forms_home&ths=true  
Докладніше >>>
09.04.2017
Європейська молодь України повідомляє, що Міжнародна федерація ліберальної молоді IFLRY, парасолькова організація ЄМУ, запрошує на Генеральну Асамблею та семінар в Фесалоніках, Греція. Якщо ви бували на заходах ІФЛРІ - то ви можете також спробувати балотуватись на посаду Віце-Президента. Деталі щодо правил участі (в т.ч. фінансові) - за посиланням (англійською мовою). http://www.iflry.com/open-call-delegates-and-participants-for-our-general-assembly-and-seminar-in-thessaloniki-greece-june-2017/ Хто хоче подаватись - пишіть нам запитання  в приватні повідомлення на сторінці фейсбук:   https://www.facebook.com/euroyouth.org.ua #EYU #IFLRY
Докладніше >>>


ВСТУПИТИ В ОРГАНІЗАЦІЮ


ЗРОБИТИ ВНЕСОК


СОЦОПИТУВАННЯ
Чи подобається Вам новий сайт ЄМУ

 Так
 Ні
 Могли зробити і кращий

 
Чи повинна мати вплив на переговори про асоціацію з ЄС внутрішня ситуація на Україні?

 повинна
 не повинна
 мені байдуже

 
© 2007 – 2011 Європейська молодь України Зроблено в FOBS За підтримки МФ «Відродження»
Українськіреферати в онлайн бібліотеці