Новини простору
Інфраструктура регіонів України: чи є світло в кінці тунелю?

Круглий стіл «Стан та перспективи розвитку інфраструктури регіонів України», присвячений презентації та обговоренню результатів дослідження рівня розвитку інфраструктури у 24-х областях України, відбувся 28 липня 2014 року у м. Києві в приміщенні конференц-зали готелю «Русь».

Мета дослідження полягала у проведенні оцінки рівня розвитку інфраструктури відповідних регіонів, визначенні слабких місць та розробці практичних рекомендацій щодо фінансування її розвитку (з повною версією результатів дослідження можна ознайомитись за посиланням: http://www.fes.kiev.ua/new/wb/media/InfrASTRUKTURA.pdf).

Директор Регіонального представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні Штефан Мойзер висловив подяку Поліському фонду та Асоціації регіональних аналітичних центрів за проведену аналітичну роботу та наголосив на прагненні Фонду ім. Фрідріха Еберта підтримувати діяльність мереж громадських аналітичних інституцій, оскільки саме вони у майбутньому можуть стати основним інструментом у проведенні незалежних комплексних досліджень в соціально-політичній та економічній сферах на загальнонаціональному рівні.      

Дмитро Арабаджиєв,  радник голови Запорізької ОДА, доцент ЗНТУ, к.політ.н., експерт Запорізької правозахисної ліги «Універсал» (м. Запоріжжя), звернув особливу увагу на необхідність посилення уваги до екологічного аспекту стану інфраструктури Запорізької області та наголосив на необхідності його врахування при вдосконаленні всіх підсистем інфраструктури регіону.

Презентуючи результати аналізу рівня розвитку інфраструктури регіонів України, експерти Поліського фонду та Асоціації регіональних аналітичних центрів відзначили, що практично в кожній області всі її складові знаходяться в незадовільному стані. Серед основних інфраструктурних проблем називалися: низька інноваційна активність, високий рівень зносу основних засобів, недооцінка приватно-державного партнерства в інвестиційній сфері та недостатність державної уваги до проблематики комплексного облаштування територій. Наприклад, для Запорізької області проведений аналіз інфраструктури беззаперечно засвідчив про нестабільне фінансування будівництва мостових переходів через р.Дніпро в м.Запоріжжі, надмірні викиди оксиду азоту, вуглецю та сірки від технологічного обладнання металургійних підприємств, теплових станцій, котелень. Наразі на особливу увагу заслуговують такі інфраструктурні підсистеми, як медична, екологічна та підсистема житлово-комунального господарства.  З метою подолання ситуації експертами Поліського фонду запропоновано впровадження схем державно-приватного партнерства, концесій у комунальне господарство. Серед першочергових інвестиційних проектів в інфраструктурні об’єкти названо реформування сфери житлово-комунального господарства шляхом переходу до організацій співвласників багатоквартирних будинків.

При обговоренні висновків і рекомендацій за результатами дослідження учасники «круглого столу» акцентували увагу на необхідності врахування оборонного аспекту регіональної інфраструктури, поглибленого вивчення взаємодії інфраструктурних підсистем як одного з чинників подолання комплексних проблем територій. Також наголошувалося на доцільності використання для розвитку регіональної  інфраструктури можливостей, які відкриваються після ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС. Неодноразово піднімалося питання про недоречність сприйняття інфраструктури як елементу певної території. Наразі ключовими суб’єктами, які визначатимуть напрямки облаштування інфраструктурних підсистем та споживатимуть їх послуги мають постати місцеві громади.

Учасники «круглого столу» дійшли висновку про необхідність подальшої роботи регіональних експертів громадського сектору над аналізом динаміки розвитку місцевої інфраструктури. Одним з важливих елементів такої роботи має стати взаємодія з центральними та місцевими органами влади для донесення до них результатів та імплементації рекомендацій.

Проведення заходу та публікація результатів дослідження були здійснені в рамках проекту «Стан та перспективи розвитку інфраструктури регіонів», що реалізовується Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні у співпраці із Поліським фондом міжнародних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів.

 
АНОНСИ ПОДІЙ
11.08.2015
Терміновий відбір учасників Академії Ліберального Майбутнього в Талінні,  Естонія! 30 серпня-1 вересня 2015 року. Всі витрати відшкодовуються. Можливість подати заявку є лише сьогодні (11 серпня2015) до 22:00! Заявки відправляти на: euroyouth_int@ukr.net Лише для членів ВМГО "ЄМУ" Вільна англійська - обов"язкова! Організатори - фонд політичних досліджень Європейський Ліберальний форум, Фонд Фрідріха Науманна, партія VVD (Нідерланди) і Академія Лібералізму Естонії, разом з правлячою ліберальною Естонською партією реформ. Програма передбачає тренінг з переговорів, лекції про ліберальні реформи, про електронний уряд, візит до Парламенту, розмову з депутатами, візит до Центру Кібер-безпеки НАТО.    
Докладніше >>>
05.05.2016
Молодіжний безпековий форум 2016 Interested in current Ukrainian security threats – and their global implications? What are the regional crises and conflicts and what impacts do they have on Ukrainian security? What reforms are being implemented in Ukraine to resolve the current crises? Interested in migration crises and gender equality issues? What does NATO do in Ukraine? These are just some of the questions the YOUNG UA Security Forum 2016 will examine and debate from 9th to 16th July 2016 at a Special Training Center of National Academy of Internal Affairs at Vita Poshtova, Kyiv, Ukraine. The week will host numerous diplomats, academics and researchers in order to ensure an insightful and exciting debate.  The topics will be presented through lectures, panel debates, workshops and discussion, and you will have an unprecedented opportunity to have a unique cultural experience in Kyiv, Ukraine. Please do not hesitate to contact us! Invitation here: https://drive.google.com/open?id=0B6z8E5e30iK9MEtNeTlhaXdnUms  Programme here: https://drive.google.com/open?id=0B6z8E5e30iK9MC1uQzRhbnN4NEE Apply here: https://docs.google.com/forms/d/1Dl1e1XvCRdcR3EE4bBeIji-bshOKmJKFC1l_h3Zq8bs/edit?usp=forms_home&ths=true  
Докладніше >>>
09.04.2017
Європейська молодь України повідомляє, що Міжнародна федерація ліберальної молоді IFLRY, парасолькова організація ЄМУ, запрошує на Генеральну Асамблею та семінар в Фесалоніках, Греція. Якщо ви бували на заходах ІФЛРІ - то ви можете також спробувати балотуватись на посаду Віце-Президента. Деталі щодо правил участі (в т.ч. фінансові) - за посиланням (англійською мовою). http://www.iflry.com/open-call-delegates-and-participants-for-our-general-assembly-and-seminar-in-thessaloniki-greece-june-2017/ Хто хоче подаватись - пишіть нам запитання  в приватні повідомлення на сторінці фейсбук:   https://www.facebook.com/euroyouth.org.ua #EYU #IFLRY
Докладніше >>>


ВСТУПИТИ В ОРГАНІЗАЦІЮ


ЗРОБИТИ ВНЕСОК


СОЦОПИТУВАННЯ
Чи подобається Вам новий сайт ЄМУ

 Так
 Ні
 Могли зробити і кращий

 
Чи повинна мати вплив на переговори про асоціацію з ЄС внутрішня ситуація на Україні?

 повинна
 не повинна
 мені байдуже

 
© 2007 – 2011 Європейська молодь України Зроблено в FOBS За підтримки МФ «Відродження»
Українськіреферати в онлайн бібліотеці