Новини простору
6 місяців і 5 завдань або Що потрібно зробити, щоб не провалити Угоду про асоціацію з ЄС?

Кандидати у президенти у України: Ольга Богомолець, Олег Ляшко, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко, Олег Тягнибок, Дмитро Ярош, які визначили в передвиборчих програмах виконання Угоди про асоціацію одним із важливих пріоритетів їхньої діяльності на посту Президента. І якщо це не просто красиві декларативні гасла, а намір до дії, то вони мають знати, які ключові завдання потрібно виконати в перший рік дії Угоди.

Ключові завдання в першому році будуть стосуватись виключно Зони Вільної Торгівлі з Європейським Союзом. Оскільки з листопада 2014 р. має запрацювати ЗВТ між Україною та ЄС. До листопада українська митниця має бути максимально готовою до роботи в нових умовах. Завдання не є новими для України. Щоб їх виконати потрібна проста політична воля за допомогою якої будуть ламатися старі  корупційні схеми. Ось перелік ключових завдань:

1.       Підготовка української митниці до роботи в режимі поглибленої ЗВТ з ЄС. Адаптація Європейського митного кодексу, безоплатна видача митницею сертифікатів походження EUR1; спрощені процедури митного контролю для «добросовісних експортерів»; ризик контроль – коли перевірка проводиться вибірково, а не всіх і всього – ось той короткий перелік нових змін які мають працювати на митниці вже з листопада 2014 р.

2.       Запровадження європейських підходів у сфері безпечності харчових продуктів. Нам потрібно прийняти європейський закон про безпечність харчових продуктів. Без нього майже ніхто з українського ринку харчових продуктів не зможе потрапити на ринок ЄС.

3.       Приведення національної системи сертифікації та стандартизації у відповідність з європейськими нормами. В Україні сертифікується все – навіть колір і розмір фарфорових чайників. В ЄС стандарти є  довільними. Україна дуже повільно просувається в цьому процесі, повільно адаптує європейські стандарти. Поки цього не буде зроблено – наші промислові товари теж не зможуть потрапити на ринок ЄС.

4.       Формування в Україні прозорих правил конкурентної діяльності для місцевих і зарубіжних компаній. В Україні Антимонопольний комітет використовує «дивну практику» накладення штрафів – не зрозумілі ні розміри, ні принцип їх накладення. До прикладу, нині триває суд щодо українських рітейлерів, на яких хочуть накласти мільярдні штрафи – ніхто не розуміє звідки взялись такі величезні суми. І така практика в Україні не поодинока. ЄС вимагає від України прозорої і чіткої процедури через ухвалення спеціального нормативного акту, який визначить процедуру накладення штрафів.

5.       Створення та ефективна робота органу, відповідального за координацію виконання Угоди. Всі країни, які підписували Угоди про асоціацію створювали спеціальні інституції для контролю за виконанням угоди. Україна теж має створити такий орган – без нього виконання Угоди буде просто не можливим.

Угода про асоціацію - не «манна небесна». Аби угода працювала і приносила користь українцям - державні структури мусять змінюватися. Ці 5 завдань, це ті першочергові напрямки, де Україна має продемонструвати прогрес шляхом прийняття необхідного законодавства, нових кадрових рішень, ліквідації непотрібних державних структур. Уряд і міністерства мають працювати у цих напрямках,  бо красиві політичні лозунги не допоможуть, до прикладу, молоку і текстилю відповідати європейським стандартам.

Любов Акуленко, Радослава Чекмишева

Контакти: liubov.akulenko@gmail.com, +380674620782

 

 
АНОНСИ ПОДІЙ
11.08.2015
Терміновий відбір учасників Академії Ліберального Майбутнього в Талінні,  Естонія! 30 серпня-1 вересня 2015 року. Всі витрати відшкодовуються. Можливість подати заявку є лише сьогодні (11 серпня2015) до 22:00! Заявки відправляти на: euroyouth_int@ukr.net Лише для членів ВМГО "ЄМУ" Вільна англійська - обов"язкова! Організатори - фонд політичних досліджень Європейський Ліберальний форум, Фонд Фрідріха Науманна, партія VVD (Нідерланди) і Академія Лібералізму Естонії, разом з правлячою ліберальною Естонською партією реформ. Програма передбачає тренінг з переговорів, лекції про ліберальні реформи, про електронний уряд, візит до Парламенту, розмову з депутатами, візит до Центру Кібер-безпеки НАТО.    
Докладніше >>>
05.05.2016
Молодіжний безпековий форум 2016 Interested in current Ukrainian security threats – and their global implications? What are the regional crises and conflicts and what impacts do they have on Ukrainian security? What reforms are being implemented in Ukraine to resolve the current crises? Interested in migration crises and gender equality issues? What does NATO do in Ukraine? These are just some of the questions the YOUNG UA Security Forum 2016 will examine and debate from 9th to 16th July 2016 at a Special Training Center of National Academy of Internal Affairs at Vita Poshtova, Kyiv, Ukraine. The week will host numerous diplomats, academics and researchers in order to ensure an insightful and exciting debate.  The topics will be presented through lectures, panel debates, workshops and discussion, and you will have an unprecedented opportunity to have a unique cultural experience in Kyiv, Ukraine. Please do not hesitate to contact us! Invitation here: https://drive.google.com/open?id=0B6z8E5e30iK9MEtNeTlhaXdnUms  Programme here: https://drive.google.com/open?id=0B6z8E5e30iK9MC1uQzRhbnN4NEE Apply here: https://docs.google.com/forms/d/1Dl1e1XvCRdcR3EE4bBeIji-bshOKmJKFC1l_h3Zq8bs/edit?usp=forms_home&ths=true  
Докладніше >>>
09.04.2017
Європейська молодь України повідомляє, що Міжнародна федерація ліберальної молоді IFLRY, парасолькова організація ЄМУ, запрошує на Генеральну Асамблею та семінар в Фесалоніках, Греція. Якщо ви бували на заходах ІФЛРІ - то ви можете також спробувати балотуватись на посаду Віце-Президента. Деталі щодо правил участі (в т.ч. фінансові) - за посиланням (англійською мовою). http://www.iflry.com/open-call-delegates-and-participants-for-our-general-assembly-and-seminar-in-thessaloniki-greece-june-2017/ Хто хоче подаватись - пишіть нам запитання  в приватні повідомлення на сторінці фейсбук:   https://www.facebook.com/euroyouth.org.ua #EYU #IFLRY
Докладніше >>>


ВСТУПИТИ В ОРГАНІЗАЦІЮ


ЗРОБИТИ ВНЕСОК


СОЦОПИТУВАННЯ
Чи подобається Вам новий сайт ЄМУ

 Так
 Ні
 Могли зробити і кращий

 
Чи повинна мати вплив на переговори про асоціацію з ЄС внутрішня ситуація на Україні?

 повинна
 не повинна
 мені байдуже

 
© 2007 – 2011 Європейська молодь України Зроблено в FOBS За підтримки МФ «Відродження»
Українськіреферати в онлайн бібліотеці